Граніт – це унікальна у всіх відношеннях порода.
Її міцність, довговічність і величезна кількість інших корисних якостей широко відомі людству з давніх часів, але при цьому ми до сих пір не маємо ні найменшого поняття, як саме вона утворюється!
Багато вчених загалом стверджують, що наша планета – це єдине місце у всій Сонячній системі, де в принципі зустрічається граніт. Як би там не було, проблема походження граніту не заважає людству застосовувати його в практичних цілях.
Граніт здатний витримувати навантаження, еквівалентні тиску в 3000 атмосфер, він не пропускає вологу і не боїться навіть екстремально низьких температур. Пильне вивчення його характеристик пояснює, чому саме цей вид породи став найпопулярнішим в будівництві. Особливою популярністю користується щебінь з гранітних кар’єрів, який використовується для побудови найрізноманітніших конструкцій.
Види щебеню і його особливості.
Гранітні кар’єри досить поширені на території нашої країни.
Граніт – це порода, яка залягає пластами, а як вже згадувалося вище, цей матеріал з легкістю здатний витримати колосальний тиск, саме тому для виробництва гранітного щебеню ці пласти доводиться підривати. У них просвердлюють кілька отворів, а потім закладають в них вибухові речовини, як правило, динаміт. Але навіть розколота на десяток частин гранітна порода дуже важка для транспортування і обробки, тому спеціалісти проводять відразу серію підривів. Після цього розколотий граніт відправляється в спеціальні дробарки, які подрібнюють його до певних розмірів. Саме фракції відіграють визначальну роль в корисних властивостях цієї сировини.
За цим показником виділяють кілька видів такого щебеню:
1. Відсів – гранули, чий розмір менше п’яти міліметрів. У будівництві така сировина, як правило, використовується тільки в допоміжних роботах, але досить успішно застосовується в дизайнерських цілях.
2. Дрібнофракційний – щебінь розміром до 20 мм. Такий матеріал широко використовується для виготовлення бетону невисоких марок.
3. Середньофракційний – камені величиною до 40 мм. Цей вид щебеню вже має достатню міцність (до М1400), щоб використовуватися в зведенні житлових будівель, мостів і різних залізобетонних конструкцій.
4. Крупнофракційний – щебінь з розміром гранул до 70 міліметрів, його міцність на стиск здатна досягати показників М1600. Це зробило його основним компонентом виробництва важких бетонів, які використовуються для будівництва стратегічних споруд – тунелів метро, атомних електростанцій, банківських сховищ і так далі.
5. Бут – його фракція може досягати 30 сантиметрів. У будівництві він практично не затребуваний, але часто використовується як прикраса скверів, парків і відкритих водойм.
Щебінь гранітний: сфера використання.
З часів відкриття корисних властивостей цієї породи, головним її споживачем залишається будівельна промисловість, що передусім обумовлено неперевершеною міцністю гранітного щебеню. Крім того, він володіє відмінними показниками адгезії – здатності матеріалу зчіплюватися з в’яжучими речовинами. Через ці два чинники даний вид щебеню став основним видом наповнювача різних марок бетону, які використовуються для зведення найрізноманітніших будівель – від технічних приміщень і житлових будівель, до дамб і військових бункерів. Невибагливість і висока морозостійкість цього матеріалу знайшла своє застосування для підтримуючих насипів залізничного полотна в будь-яких кліматичних зонах. А оригінальний зовнішній вигляд такого щебеню широко використовується для облагороджування територій, ландшафтного та інтер’єрного дизайну.
Характеристики гранітного щебеню.
Гранітний щебінь має цілу низку характеристик, з яких особливо слід зазначити такі:
1. Насипна щільність – ця характеристика показує, яку кількість того чи іншого матеріалу може вміститися в одну одиницю об’єму, для гранітного щебеню ця цифра становить 2600 кг / м3. Цей показник особливо важливий для транспортування такого виду сировини.
2. Міцність – показник опірності матеріалу до зовнішнього впливу. Залежно від фракції щебеню, його міцність може досягати показників М1600, що еквівалентно тиску приблизно в 1400 атмосфер.
3. Лещадність – співвідношення кількості щебеню голковидних і пластинчастих форм до загального його кількості. Гранули такої форми негативно впливають на зчеплення з скріпними розчинами, тому чим нижче показник лещадності, тим якісніше щебінь.
4. Морозостійкість – характеристика, яка показує, скільки циклів заморозки і розморожування здатний витримати щебінь. Залежно від розміру гранул і точного складу щебеню, вона може бути різною – від F15 до F400.
Ми держимо руку на пульсі ваших потреб і тому приготували для вас вигідну пропозицію щодо оптової закупівлі щебеню в компанії RGM group.