Цемент від RGM group: ви запитуєте – ми відповідаємо

Який цемент пропонує своїм клієнтам компанія RGM group?

Ми пропонуємо швидкотверднучий з нормованим мінералогічним складом портландцемент марки ПЦ І-500 Р-Н Д0 (у заводських мішках по 50 кг і навал) та портландцемент ПЦ ІІ/Б-К(Ш-В-П)-400Р-Н у заводських мішках по 25 кг.

У чому різниця між «портландцементом» і звичайним цементом?

Портландцемент – це і є звичайний цемент, який зазвичай використовується у будівництві. Така назва пішла від містечка Портланд, що у Англії, тому що за кольором цемент був схожий на місцевий природний камінь – вапняк.

Назва стала загальновживаною і введена до державних та міжнародних стандартів.

Існують й інші види цементів, але вони, переважно, «вузькоспеціалізовані» й у будівельних магазинах не продаються.

Що означає маркування на мішках цементу?

Маркування здійснюється за вимогами стандарту України – ДСТУ або Європейськім – EN. Розглянемо маркування цементів ПЦ І – 500Р- Н (СЕМ І 42,5R N) та ПЦ ІІ/Б-К (Ш-В-П) -400Р-Н.

  •       Перші букви «ПЦ» або «СЕМ» – абревіатура повної назви портландцемент.
  •       Римські цифри І, ІІ вказують тип цементу за вмістом добавок. У випадку І – це цемент без добавок, ІІ – з добавками до 35%.
  •       Букви «А» або «Б» (латинська «В») означають кількість добавок. «А» – обмежена до 20%, «Б» – обмежена до 35% – для цементів І та ІІ.
  •       Букви «Ш» (S), «К» означають тип добавок. Ш – гранульований доменний шлак, «К» – композиційна добавка, до якої можуть входити дві, три або більше добавок.
  •       Число «500» (400) або «42,5» (32,5) вказує гарантовану марку цементу, тобто міцність у 28-денний термін – «500» (у кг/см2), та «42,5» (у МПа (мегапаскалей) за Європейськими стандартами).
  •       Буква «Р» (R) позначає швидкотверднучий цемент.
  •       «Н» (N) позначає цемент, виготовлений з клінкеру (спеціального) нормованого мінералогічного складу.

Які основні рекомендації при виборі цементу?

Вибір цементу визначає ціль його використання. Якщо мова йде про монолітне житлове будівництво, зведення великих промислових споруд, мостових конструкцій, аеродромних покриттів, для виконання різних відновлювальних, аварійних робіт, кращим рішенням стане портландцемент марки ПЦ І-500 Р-Н Д0.

Також на основі такого цементу виробляють залізобетонні конструкції, опори ліній електропередачі, тротуарну плитку, бордюри, елементи дорожньої системи водовідведення.

Цемент без добавок вирізняється своєю міцністю, швидкістю затвердіння, водо- та морозостійкістю, довговічністю.

Портландцемент ПЦ ІІ/Б-К(Ш-В-П)-400Р-Н широко використовується у господарстві та промисловому будівництві для виготовлення фундаментів, відмосток, фундаментних блоків, перемичок, для заливки стяжок та при виконанні інших будівельних робіт.

ПЦ ІІ/Б-К(Ш-В-П)-400 Р-Н має перевагу перед цементами ПЦ І-500-Н та ПЦ ІІ/Б-Ш-400-Н при виготовленні підлоги з підвищеною кислотостійкістю, тому він входить до складу стяжок у кухнях, ванних кімнатах та житлових приміщеннях.

Також актуальне використання цієї марки у літній період при виробництві бетонних споруд, адже низьке виділення тепла в початковий період тужавлення, дає можливість зменшити розтріскування бетону, що особливо важливо при спорудженні масивних конструкцій.

Властивість сповільненого початкового тужавлення позитивно впливає на виготовлення цементних розчинів. Вони довше зберігають свої властивості, тому їх можна використовувати тривалий час без додаткового розмішування при проведенні мулярних та штукатурних робіт.

Як можна визначити якість цементу?

За зовнішніми ознаками цемент вважається якісним, якщо немає грудок. Початок процесу грудкування перевіряється на дотик: якщо взяти цемент в кулак і стиснути його, то якісний цемент відразу «витече» між пальців, а залежаний цемент утворює грудку, оскільки він вже набрав вологу.

У компанії RGM group цемент зберігається на піддонах у сухих закритих складах, піднятий над землею щонайменше на 30 см. Для кращого збереження мішки закутані поліетиленом. Оскільки високомарочні цементи особливо вимогливі до умов зберігання, то місця зберігання захищені не тільки від вогкості, але і від протягів.

Залишилися ще запитання? Зателефонуйте нашим менеджерам, вони володіють усією необхідною інформацією та з задоволенням проконсультують Вас.

Щоб зробити замовлення, просто зателефонуйте нам за номером +38 (050) 356-2605.

Пам’ятайте, що об’єм замовлення має значення. Телефонуйте та дізнайтеся про приємні персональні бонуси.