Поради від RGM group: доглядаємо за бетоном узимку правильно

Правильний догляд за бетоном після заливки – запорука міцної та довговічної конструкції. Ваш фундамент, стяжка не матимуть жодних тріщин та відколів, якщо процес застигання проходитиме зі збереженням необхідного рівня вологості та температурного режиму. 

Умови догляду за бетоном у зимовий період

Перші 10-12 діб після заливки – визначні у процесі набору міцності бетону. На цьому етапі особливо важливо забезпечити нормальний рівень вологості та температури. Оптимальний режим для застигання та набору міцності бетону –  температура в межах 17-24 градуси тепла та вологість 75-85 відсотків. Це далеко не ті показники, що характерні для нас у осінньо-зимовий період. То що робити?

При низьких температурах важливо запобігти замерзанню води та підняти температуру в товщі бетону.

З цією метою при зимовому бетонуванні або восени рекомендуються такі заходи:

Влаштування термоса. У процесі гідратації (утворення хімічних сполук цементу з водою) виділяється тепло. Якщо усунути його витік, то додатковий нагрів не знадобиться. Ефект термоса досягається комплектацією опалубки спеціальними щитами, що утеплюють, а також накриттям бетону теплоізоляційним чохлом.

Використання електроенергії. Для штучного обігріву бетонної конструкції застосовують гріючі дроти, розміщені під конструкцією ще до початку заливки бетону, парогенератори або тепловий повітряний потік.

Комбінований спосіб. Він ґрунтується на укритті конструкції «наметом» та використанні теплової гармати.

Порада! За температурного режиму від -3 градусів до +3 градусів актуальне використання для заливки розчину бетону з незамерзаючими добавками. Спеціальні добавки знижують температуру замерзання вологи. Накривання бетонної маси теплоізоляційними матеріалами – обов’язкове!

Купуйте якісний бетон для осінніх заливок від виробника за вигідною ціною

Компанія RGM group виробляє якісний важкий бетон марок від М100 до М400 у будь-яких об’ємах. З бетоном від RGM group осінні заливки будуть такі ж якісні, як і літні. Головне – пам’ятайте про технологію догляду за бетоном!

Телефонуйте за номером +38 (050) 356-2605 та замовляйте якісний бетон від RGM group.