Зима – чудовий час для того, щоб влаштовувати прогулянки разом з сім’єю чи друзями. Прогулянки засніженими вулицями дарують радість дітям і дорослим. Саме взимку проходять свята під час яких зазвичай люди їздять до родичів і друзів в гості.
Але разом з святковими приємностями саме взимку, ми можемо спостерігати за зростаючою кількістю ДТП на дорогах. Також лікарняна статистика показує що зима “найулюбленіший час” для переломів та забоїв пішоходів, причиною яких є ожеледиця на дорогах і тротуарах.
Але всіх цих неприємностей можна уникнути, якщо за дорогами та тротуарами міста буде здійснюватись належний нагляд. Тож сьогодні мова піде про реагенти для посипання доріг під час ожеледиці.
Чим посипають дороги в зимовий час?
Антиожеледні реагенти бувають різних видів – рідкі, тверді, гранульовані. Але таке широке розмаїття мають тільки дорожні служби великих міст та мегаполісів. На решті території України одним з найвідоміших протиожеледних реагентів, є хлорид натрію – технічна сіль (галіт). Використовується вона ще з кінця 60-х років та по сьогоднішній день. Сучасні протиожеледні суміші так чи інакше, в різній концентрації містять її. Як правило, суміш складається на 30-60% з хлориду натрію. Суміш піску і солі – найбільш популярний реагент, так як технічна сіль (хлорид натрію, кам’яна сіль) – найбільш доступна серед протиожеледних хімікатів.
Навіщо дороги посипають сіллю?
На питання, навіщо взимку дороги посипають сіллю, є проста відповідь: «щоб швидко боротися зі снігом і льодом». Основна перевага солі у тому, що вона дуже швидко розтоплює лід. Хлористий натрій, вступаючи в реакцію з замерзлою водою, підвищує її солоність. Весь сенс в тому, що солона вода не замерзає навіть при – 15 ° C. Таким чином, проїздна частина швидко очищується від льоду і снігу, підвищується безпека руху. Висипати кілька мішків солі набагато швидше, ніж зібрати тонни снігу.
Будь-яку чи сіль можна використовувати для боротьби з льодом?
Технічна сіль має той же склад, що і звичайна сіль, яку додають в їжу. Різниця тільки в ступені очищення від домішок. Звичайна сіль очищена від сторонніх домішок, це підвищує її вартість і дозволяє вживати в їжу. Обробка вулиць звичайною кухонною сіллю обійдеться занадто дорого.
Сіль дорожню (технічну), що має жовтуватий або сіруватий відтінок через домішки, їсти не можна, але вона дешевше, а сам домішки не знижують її властивість роз’їдати лід, а іноді і навпаки сприяють цьому.
Чим краще посипати дорогу: сіллю або піском?
Найкращим тандемом для боротьби з ожеледицею є піщано-соляна суміш. На тлі аналогічних за призначенням реагентів, вона виділяється природним походженням складових. Адже, матеріал являє собою змішані в певних пропорціях річковий або кар’єрний пісок і технічну сіль. Пісок необхідний для забезпечення зчеплення автомобільних коліс з дорожнім покриттям, а сіль сприяє швидкому таненню льоду, або снігу. Така комбінована дія дозволяє ефективно боротися зі льодом.
Сіль працює тільки при взаємодії з водою (для реакції плавлення льоду сіль повинна розчинитися). У дуже суху морозну погоду (нижче – 16С), коли води для розчинення солі немає, застосування солі марне. Тоді в роботу вступає пісок. Він не викликає хімічної реакції, що призводить до зменшення сніжного і крижаного покриву, але виступає як дієвий противослизовий засіб. До плюсів суміші піску з сіллю відноситься дуже низька ціна і простота використання. При підвищенні температури повітря, вже насипана на дорогу сіль з піском прискорить процес танення льоду, поглинаючи тепло з повітря і віддаючи її воді, в якій розчиняється.
Цікаво зазначити той факт, що щорічно в світі споживають близько 300 млн тонн солі всіх видів. При цьому 77% використовується в промисловості, 17% застосовують для обробки дорожніх покриттів і тільки 6% – для їжі.
Що пропонує наша компанія?
Ми пропонуємо до реалізації піщано-соляні суміші,з різними пропорціями піску та солі для забезпечення різних потреб для догляду за дорогами.
Характеристики компонентів суміші
До компонентів суміші висувають певні вимоги. Так, вологість річкового або кар’єрного піску не повинна перевищувати 5%, а кількість глиняних домішок в ньому – 3%. Максимальний розмір зерен сипучого матеріалу – 5 мм. При цьому приблизно половина з них повинна мати величину 2-3 мм.
До технічної солі вимоги схожі. Для виготовлення суміші використовують подрібнений матеріал другого сорту. Краще, якщо величина зерен не перевищує 5 мм.
Особливості приготування
Для отримання кінцевого матеріалу його компоненти механічно змішують. Цю процедуру необхідно проводити в сухих і опалювальних приміщеннях. При цьому оптимальне співвідношення піску і солі становить 70% і 30% відповідно. Можливі й інші пропорції, але саме ці вважають “золотою пропорцією”. Співвідношення компонентів в піщано-сольовій суміші залежить від температури, вологості повітря і товщини криги.
Застосування піщано-соляної суміші
Суміш запобігає появі крижаної кірки на дорожньому покритті і сприяє таненню снігу або вже утворився льоду. Суміш можна розсипати вручну або за допомогою спецтранспорту. Найкраще це робити перед снігопадом. При цьому слід враховувати, що при температурі нижче -25 ° С технічна сіль стає неефективною, працювати буде тільки пісок.
Зберігання та витрати реагентів
Суміш можна зберігати необмежений час. Властивостей вона не втрачає, що є важливим споживчим перевагою. При цьому слід дотримуватися головного правила – зберігати суміш тільки в сухому приміщенні.
Витрата піщано-сольової суміші безпосередньо залежить від температури навколишнього середовища і товщини льоду на дорожньому покритті. Необхідна кількість суміші може варіюватися від 200 г до 500 г на 1 мм льоду. При цьому сіль не можна назвати корисним для грунту матеріалом. Саме з цієї причини за зиму на 1 м2 покриття не повинно потрапляти більше 2 кг. У перерахунку на одну обробку це становить приблизно 15-25 г на м2.
Піщано-соляна суміш має цілий ряд переваг. Нею обробляють значні площі і миттєво отримують потрібний результат. При цьому матеріал складається з недорогих і доступних компонентів. Він не вимагає спеціального обладнання для приготування. Піщано-сольова суміш є і залишається одним з найбільш недорогих, ефективних і затребуваних протиожеледних реагентів.
Ви можете придбати піщано-сольову суміш тут , або звернутися до нас за телефоном +38 (050) 356-2605.