Перевіряємо якість матеріалів в лабораторних умовах

Наближається сезон ремонтно-будівельних робіт, і вже зараз варто приділити увагу якісно підібраним будівельним матеріалам – щебінь, пісок, асфальтобетонні суміші, мінеральний порошок тощо. Як не прогадати і купити саме якісний сертифікований матеріал?

Однозначно – провести лабораторні дослідження якості матеріалів та виробів.

Швидко та зручно перевірити відповідність будівельних матеріалів вимогам ДСТУ ви можете з нами  та нашим постійним партнером – сертифікованою вимірювальною лабораторією ТОВ «Кластер інжиніринг», яка проводить для наших клієнтів та замовників десятки різноманітних випробувань у будівництві, матеріалознавстві, та інших супутніх галузях.

Спеціалісти лабораторії проводять відповідні випробування та тести на відібраних зразках, щоб ви могли запропонувати своїм клієнтам та замовникам якісну продукцію, яка не порушує основні вимоги стандартів якості та технологію будівництва, тим самим гарантуючи довговічність та міцність конструкцій та споруд, доріг та мостів.

В тандемі з ТОВ «Кластер інжиніринг», ми проводимо лабораторні дослідження якості:

 1. Щебню

Лабораторія визначає ключові фізичні характеристики якості щебеневого матеріалу, а саме – його зерновий склад, вміст зерен пластичної та голчатої форми, дробильність щебню, насипну щільність та пустотність.

 1. Піску

Цей поширений будівельний матеріал входить до складу важливих будівельних конструкцій, тому випробування піску в лабораторних умовах сприяє безпечному будівництву та ремонту об’єктів. В результаті дослідів ми визначаємо: зерновий склад, модуль крупності піску та його насипну густину.

 1. Органічних в’яжучих

Органічні в’яжучі речовини являють собою природні або штучні тверді, в’язкопластичні або рідкі (при кімнатній температурі) продукти, здатні змінювати свої фізико-механічні властивості залежно від температури. В лабораторних умовах ми визначаємо глибину проникності голки, температуру розм’якшеності за кільцем та кулею, зчеплюваність з мінеральними матеріалами.

 1. Сумішей асфальтобетонних та бетонних, бітумомінеральних та литих, емульсійно-мінеральних

Об’єктом лабораторних досліджень – є характеристики асфальтобетонних та ін. сумішей (склад, середня густина ущільнення, залишкова пористість асфальтобетону, коефіцієнт ущільнення, водонасичення асфальтобетону, міцність при стиску),  їх інгредієнтів та зразків готового покриття. Метою дослідження є оцінка відповідності параметрів готового асфальтобетону стандартам ДСТУ.

 1. Мінерального порошку

Мінеральний порошок – це важлива складова асфальтобетону.  Він надає йому міцності, пружності і пластичності, робить поверхню асфальту рівною, захищаючи її від деформацій.

Однак, не всі види мінерального порошку мають відмінну якість.  Перед застосуванням мінерального порошку у виробництві асфальтного покриття, в лабораторії досліджують його зерновий склад і наявність всіх необхідних компонентів.

 1. Цементобетону та ін.

Основна вимога до залізобетонних конструкцій – міцність, визначена в лабораторних умовах. Випробування зразків бетону при стисканні на визначення міцності полягає у вимірюванні мінімальних зусиль, що руйнують контрольні зразки бетону при їх статичному навантаженні. В ході бетонування виготовляють бетонні зразки-куби або вибурюють зразки керни-циліндри, безпосередньо з самих конструкцій.

Лабораторія має у своєму арсеналі найсучасніші засоби вимірювальної техніки та випробувальне обладнання на території всього Слобожанського регіону.

Обладнання дозволяє:

 • проводити випробування і досліди для промислового та цивільного будівництва як будинків, споруд, так і транспортних комунікацій;
 • виконувати цілий спектр лабораторних дослідів щодо якості та властивостей матеріалів.

Лабораторна експертиза вирішує ряд важливих питань:

 • визначає фактичні фізичні властивості будматеріалів, їх міцність, надійність і довговічність;
 • виявляє їх можливий негативний вплив на організм людини в плані екології;
 • порівнює отримані дані з інформацією постачальника з метою контролю якості та можливого пред’явлення претензій.

Також, наші спеціалісти виїжджають на місце замовника взяти проби для дослідження або провести безпосередньо досліди на будівельному майданчику.

Висновок лабораторії, а саме протокол випробувань, є гарантією належної якості матеріалу, його відповідності необхідним вимогам. Використання матеріалу без попередніх випробувань збільшує ризик руйнування конструкцій і завдає вам додаткових фінансових збитків.