Бетонування майданчика під автомобіль

Міські жителі, у яких в передмісті є дача, як правило, добираються до неї на особистому транспорті.  Ось тут і виникає запитання, як правильно обладнати частину території під парковку?!

Навряд чи дбайливий господар захоче паркувати свій автомобіль на доглянутий газон або перемісити колесами ґрунт після дощу. Вихід є – вивчити питання бетонування і улаштувати майданчик для авто самостійно.

Бетонна парковка

Якщо порівняти бетонування майданчика з укладанням бруківкою, то це звичайно більш бюджетний варіант.  Крім того, при неякісному укладанні, між тротуарними плитками можуть проростати бур’яни, що зіпсує зовнішній вигляд ділянки.  При бетонуванні цього не відбувається.

На перший погляд може здатися, що виконати такі роботи своїми руками буде непросто, але як показує практика, залити паркінг для авто зможе навіть старанний любитель.

Бетонний майданчик для машини монтується в кілька етапів:
  1. Підготовка місця бетонування і укладання «подушки».
  2. Монтаж маяків і дерев’яної опалубки.
  3. Армування робочої основи.
  4. Приготування розчинної маси.
  5. Процес заливки.

Початок робіт

Перед бетонуванням майданчику необхідно окреслити межі ділянки, на якому буде залитий розчин.  Важливо враховувати, що всі нерівності поверхні можуть порушити щільну структуру стяжки і збільшити витрата матеріалу – отже територію необхідно вирівняти.

Якщо до парковочного місця буде примикати заїзд для машини, він повинен укладатися під певним кутом.  Це робиться для того, щоб дощова вода стікала за межі ділянки і не застоювалася на стягуванні.

Матеріали та інструмент

На першому етапі необхідно прибрати все сміття, вирвати траву і гарненько утрамбувати ґрунт.  Потім підготувати необхідні матеріали та інструменти.

Щоб якісно виконати всі роботи, вам необхідні:

  • вода;
  • пісок;
  • цемент ПЦ 500 або 400;
  • арматура;
  • дошки;
  • металевий профіль (маяки);
  • рівень;
  • бетономішалка (бажано).

Облаштування опалубки

Без опалубки неможливо якісно залити бетон на плоскій поверхні.  Ця спеціальна конструкція створює форму стяжки в момент її висихання.  На горизонтальній ділянці дерев’яні стінки, зафіксовані кілочками, не дадуть будівельній суміші розтектися, і бетонування буде надійним.

Для оптимального майданчику під авто досить шару розчину в 15 см, і така кількість матеріалу не створить великого тиску на опалубку, тому вона не потребує додаткового зміцнення.

Встановлення маячків

Відповідно до технології, бетонувати горизонтальну поверхню необхідно із застосуванням маячків, які фіксують дерев’яні дошки.  Для маячків зазвичай використовують профіль для гіпсокартону (UD).  Кріплять його на цементно-піщаний розчин (пропорція 1: 4), який викладають гірками і в них вдавлюють металевий профіль.  Таку роботу краще виконувати під рівень.

Установка опалубних маячків виконується в певній послідовності.

В першу чергу по кутах встановлюються штирі з круглих металевих прутів.  Між ними натягується нитка і опускається до насічок, попередньо нанесених на штирі.

Перша нитка пров’язується довільно, а наступна за допомогою рівня кріпиться по відношенню до попередньої.  Між натягнутими орієнтирами пров’язують пару поперечних ниток.  У місцях їх дотику і будуть встановлені маячки.  Нагадаємо, оптимальна відстань між маячками становить 0,5 м.

Піщана подушка

Щоб правильно провести бетонування місця для паркування машини обов’язково створюється піщана подушка.  Вона може формуватися як до монтажу опалубки, так і після, тут немає строгих обмежень, і послідовність такої процедури виконується на розсуд майстра.

Різниця лише в тому, що при укладанні агроволокна, яке утримує пісок і пропускає вологу, краще це робити з готовою опалубкою.  Волокно зручніше розстеляти за принципом «наволочки», яка не дасть піску зміститися під вагою бетону.

Перед тим як приступити до укладання агроволокна, необхідно ретельно ущільнити пісок і пролити його водою.  Вирівнюють піщаний насип будь-яким доступним пристосуванням, яке зазвичай задіюють при монтажі тротуарної плитки.

Армування основи

Перед початком армування зверху на піщану подушку засипають шар щебеню в 5 см і ущільнюють його.  Арматура підсилює бетонну структуру, тому при влаштуванні майданчика для авто без неї не обійтися.

Процедуру армування виконують одним з двох способів.

Перший – пров’язати металеві прути дротом, або використати спеціальну решітку.

 

Другий варіант підійде для місць, на які не буде чинитися велике навантаження.  Для заливки фундаментів використовують виключно металеві прути і дріт.  Бетонування майданчика для автомобіля здійснюють за допомогою арматурної сітки з прутами, перетин яких становить від 8,5 мм до 10,5 мм.

В’язання сітки

Каркас з арматури виготовляють безпосередньо на місці укладання.  Прути розміщують хрест-навхрест і в точках стикування перев’язують їх дротом.  Категорично не рекомендується для з’єднання арматури застосовувати зварювання, оскільки воно позбавить каркас рухливості.  Це, в свою чергу, призведе до деформації і пошкодження підсилюючої основи.

Заливка бетонного розчину

Після укладання армуючої сітки починають заливати бетон.  Як говорилося раніше, в деяких випадках розчин замішують зі щебенем, а іноді щебінь укладають під арматуру самостійно, і тільки потім починають бетонувати.

Заливка розчину зі щебенем

Бетонну суміш для заливки майданчику для авто необхідно готувати з дотриманням пропорцій.  Відповідно до технології, цемент, щебінь і пісок змішують в пропорції приблизно 1: 3: 2.5 (для отримання бетону марки не нижче М300).  Варто взяти цемент марки М400 чи М500.  Щоб полегшити трудомісткий процес краще використовувати в роботі бетономішалку.  Для початку заливаємо в неї відро води (води повинно бути в 2 рази менше, ніж цементу) і засипаємо інші компоненти.  Перемішувати потрібно до тих пір, поки пісок буде рівномірно розподілений в загальній масі.

Далі бетон вивантажують на ґрунт і за допомогою лопати розподіляють його між встановленими маяками.  Тепер залишається прибрати надлишки маси.

Для цього рейку встановлюють на маяки і простягають уздовж залитої маси, стягуючи зайвий розчин на себе.  Для кращого ефекту цю процедуру повторюють кілька разів, поки поверхня не стане ідеально рівною.

Цементно-піщаний розчин

Якщо перед армуючою сіткою був засипаний щебінь, то в розчин його додавати не потрібно.  У бетономішалку засипають цемент і пісок (1: 1), а потім доливають воду до отримання необхідної консистенції.  В даному випадку розчин повинен бути не таким густим, як у першому варіанті, інакше він не просочиться крізь шар гравію.  Вся процедура заливки ідентична тій, яка була описана вище.

Для того щоб від перепаду температури бетон через розширення не потріскався, необхідно залишити пази.

Їх прорізають болгаркою після висихання бетону або роблять за допомогою інструменту, поки розчин не застиг.

Зачистка поверхні і догляд за сумішшю

Залитий майданчик можна закрити плівкою, щоб вода не випарувалася і бетон не потріскався.  У разі спекотної погоди, плиту варто додатково поливати водою.

Через пару днів, коли розчин остаточно схопиться і не буде липнути, необхідно зачистити всі нерівності і горбки за допомогою будівельного шпателя.  На цьому бетонування місця для стоянки машини можна вважати виконаним.

Ми будемо раді, якщо наші поради допоможуть вам правильно використати придбаний у нас матеріал, в результаті чого ви отримаєте якісну парковку для свого авто.

Якщо ви не в змозі виконати роботи самостійно, наші спеціалісти допоможуть вам забетонувати майданчик якісно і швидко.

Придбати бетон і замовити його заливку можна за телефоном на сайті